Iepurele, vulpea și cocoșul
Preț special 17,15 lei Preț standard 24,50 leiVulpea și barza
Preț special 17,15 lei Preț standard 24,50 lei
L-V: 8-17
O colecție inovatoare, dedicată copiilor care învață să citească. Cărțile au abțibilduri și activități premergătoare lecturii, în care se verifică recunoașterea sunetelor inițiale și finale din cuvinte, asocierea lor cu literele corespunzătoare, recunoașterea și citirea grupurilor de litere.
Povestea se parcurge în două etape: începătorii vor citi mai întâi cuvintele despărțite în silabe și propozițiile scurte de pe pagina din stânga. Cei avansați vor parcurge textul poveștii, ghidându-se după cuvintele colorate pe care le-au învățat în etapa anterioară. Totul este scris cu litere mari de tipar, iar silabele sunt evidențiate.
Un instrument absolut esențial pentru orice cititor aflat la început de drum, care le oferă copiilor satisfacția de a fi reușit să citească singuri prima lor carte!
Nu ai cont? Creează-ți cont aici
Ai deja cont? Intră în cont